• 7.6.2023

Pasování na čtenáře

Pasování školáků 1. tříd na čtenáře bývá tradiční předprázdninovou akcí, na kterou se všichni moc těší a zároveň pečlivě připravují. Děti prvních tříd přijaly dne 6. 6. 2023 pozvání paní knihovnice a rytíře Čtimíra do místní knihovny, kde složily zkoušku čtenářské dovednosti. Slavnostního aktu se také zúčastnily maminky, babičky a další příbuzenstvo dětí. Nálada byla bezvadná. Děti složily slavnostní slib a zavázaly se, že budou ctít slovo, ochraňovat knihy a statečně se bít za všechno dobré, co je v nich napsáno. Za odměnu jim byla věnována kniha od spisovatelky Zuzany Barilové „Křeček v letu!“, do které naši malí čtenáři hned po návratu do školy nakoukli. Taktéž si odnesli z rukou paní knihovnice „čtenářský glejt“, který malé čtenáře opravňuje k vypůjčování knih po dobu jednoho roku zdarma. Jistě objeví spoustu nových, zajímavých dětských knížek. Přejeme jim hodně čtenářských úspěchů.

Mgr. Vlasta Večeřová