• 24.2.2023
  • Lukáš Váňa

Pěvecká soutěž

Dva dny před zahájením jarních prázdnin se na prvním stupni uskutečnila soutěž, ve které změřili síly zdatní zpěváci celého prvního stupně dychtiví zpívat lidové písně. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: První kategorie čítala žáky prvních a druhých tříd; druhá pak žáky od třetí do páté třídy. Celkově se tedy zúčastnilo na pětatřicet zapálených zpěváků, kterým nechyběla chuť ukázat, co v sobě mají. 

Úderem osmé hodiny ranní byla zahájena první kategorie. Role porotců se zhostily paní učitelky Mgr. Hana Sokolová, Mgr. Dana Štenclová a Mgr. Vlasta Večeřová, kterým pak sekundoval organizátor celé akce pan učitel Mgr. Jan Krekáň. Pěvecké výkony byly velice vyrovnané, přesto se na bedně vítězů umístili tito žáci: Amelia Nosek z 1. A s písní Rybička maličká na třetím místě; o druhé místo se dělily Ellen Repperová (1. C, Travička zelená)  s Adélou Müllerovou (2. A, Holka modrooká); a na prvním místě všem vytřela zrak (a hlavně sluch) Alice Tomešová z 2. B, která si vybrala poměrně těžkou píseň Kdes holubičko lítala?

Druhá kategorie patřila žákům třetí až páté třídy. Nutno uznat, že zde soutěžící nabídli širší výběr písní, od známých až po lokální, neoposlouchané. Žáci předvedli velice vyrovnané výkony a tím ztížili práci porotě (ve složení: Mgr. Jan Krekáň, Mgr. Zuzana Víchová, Mgr. Lenka Schleiderová, Mgr. Dagmar Lanková), která se nakonec usmyslela rozdat místo tří pět diplomů. Na děleném třetím místě se umístila Elena Smékalová (4. A; Čerešničky) a Eliška Žídková (3. A; Beskyde, Beskyde). Druhé místo obsadila s písní Beskyde, Beskyde Daria Kosterová z 3. A. O první místo se podělili David Formánek (4. C; Okolo Hradce) společně
 s Amálií Raškovou (3. A; Kdyby byl Bavorov). 

Soutěžní dopoledne bylo v budově prvního stupně příjemným zpestřením výuky a poskytlo inspiraci jak účinkujícím, tak i publiku. Děti si vyzkoušely, jaké to je vystupovat před větším množstvím posluchačů a zažily slastný pocit ovací po zaslouženém výkonu. 

Mgr. Jan Krekáň

Fotogalerie