• 19.9.2023

Přednáška Václava Šípoše

V pondělí 18. září 2023 jsme v učebně výtvarné výchovy přivítali karikaturistu, výtvarníka a ilustrátora Václava Šípoše. První a druhý ročník gymnázia měl možnost dotazovat se i na jeho spolupráci s QQ studiem v Ostravě – přesněji na televizní pořad „Draci v hrnci“ nebo na jeho živé kreslení pod kamerou. Václav Šípoš ilustroval řadu knížek, které přinesl k nahlédnutí, např. Literatura pro střední školy, Krasopis Nikola Klanicová, ale i několik obalů CD pro skupiny – Cimbálovka Friš, Limetal „Znamení“. Věnuje se převážně kreslení portrétů, rád při práci používá kaligrafické postupy či volný krasopis. Výtvarník popsal i výrobu nástrojů a svůj oblíbený materiál. Přednáška byla zakončena praktickou částí, při níž se žáci nechali zpodobnit na skicový papír či křídou na tabuli. Věřím, že pár minut s tak kreativním člověkem pomohlo nadchnout naše žáky k ještě výkonnější práci v hodinách.

Mgr. Terezie Šímová