• 13.6.2024

Sadařova naučná stezka

Dne 7. 6. 2024 se žáci  Ekotýmu a Žákovského parlamentu 1. stupně ZŠ zúčastnili ekologického programu Sadařova naučná stezka v obci Sosnová, kterou organizovala firma Vitominátor.

Hlavní organizátorkou této akce byla paní  Lenka Gregorová, která nás provedla jedinečnou výukovou trasou, která vedla mezi poli a stromy. Stezka je koncipována jako živá učebnice, kde se teorie, praxe a hra skládají do jednoho celku. Setkali jsme se s hospodářskými zvířaty a zemědělskou technikou.

Žáci si  také  vyzkoušeli  lanové centrum, které se nachází uprostřed lesů. Na konci stezky na nás již čekalo přichystané ohniště, kde jsme si opekli párky  a odpočinuli   ve stínu stromů. Počasí nám přálo celé dopoledne a program jsme si všichni užili. Již teď se těšíme na další ekologický výlet.

Mgr. Monika Prokšová