• 19.6.2023

Školení první pomoci

Umět poskytnout první pomoc by mělo patřit k základním dovednostem každého z nás, proto se škola rozhodla oslovit zdravotnické instruktory společnosti Safe Point, kteří v průběhu května a června v této dovednosti proškolili žáky od 4. tříd až po septimu.

Lektoři-záchranáři připravili žákům tříhodinový program, který byl veden moderní, zábavnou a interaktivní formou. Žáci se naučili rozpoznat život ohrožující stavy, ošetřit drobná poranění, resuscitovat, zajistit a přivolat lékařskou pomoc. Pomocí poutavé prezentace byli seznámeni se zásadami bezpečnosti a prevence. Názorně jim byl předveden postup při obstrukci dýchacích cest a zastavení krvácení pomocí škrtidla. Všichni žáci si prakticky vyzkoušeli uvedení člověka do stabilizované polohy, neodkladnou resuscitaci i masáž srdce. Seznámili se také s aplikací Záchranka i použitím AED (automatického externího defibrilátoru).

Velké poděkování pak patří Zapsanému spolku Klub rodičů při ZŠG Vítkov, který na realizaci této aktivity přispěl. Děkujeme!

Mgr. Jana Kravčíková