• 7.3.2022

Školní knihovna

Březen jako Měsíc knihy se slaví od roku 1955. Po dlouhá desetiletí býval (nejen) v knihovnách vždy věnován knihám a čtení. Je to tedy nejstarší a tradiční kampaň k podpoře četby a čtenářství. Jedním z dalších cílů této akce je v žácích probouzet vášeň ke čtenářství a vytvořit tak podnětné prostředí, které žáky bude rozvíjet a motivovat na jejich cestě vzděláváním.

Naše škola se také připojuje k této kampani a od března zahajuje provoz Školní žákovské knihovny.

Ve dvou učebnách, které jsou vybaveny novými knihovnami, si žáci mohou půjčit stovky knih. Najdou v nich starší, současné a novotou vonící knihy, klasické, dětské, beletristické i zábavné tituly.

Seznamy knih i výpůjční řád knihovny jsou k dispozici na webových stránkách školy. Žáci si v seznamech mohou vyhledat knihy podle autora nebo názvu, knihy si půjčit osobně nebo si je objednat přes e-mail.

PŮJČOVNÍ DOBA

STŘEDA        14.00 – 15.00         základní škola (učebna JČ1)

ČTVRTEK      14.00 – 15.00         gymnázium (učebna G4)

Možnost objednání výpůjčky knih na e-mailu: sekretariat@zsgvitkov.cz (po - út) a vyzvednutí knih na sekretariátu školy (čt - pá).

SEZNAMY KNIH – WEBOVÉ STRÁNKY – www.zsgvitkov.cz/skolni-knihovna/