• 30.11.2023

Školní kolo dějepisné olympiády

V úterý 28. 11. 2023 proběhla na naší škole dějepisná olympiáda na téma „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí od Cyrila a Metoděje po Jana Husa“.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích: I. kategorie pro žáky 7. - 9. tříd a příslušných ročníků nižšího gymnázia se zúčastnilo 20 žáků. Na 1. místě se umístil Tomáš Onderka z třídy tercie, na 2. místě se umístil Dominik Turoň a na 3. místě Laura Putková – oba z třídy 9. B.

II. kategorie pro vyšší gymnázium se zúčastnilo celkem 10 studentů. Na 1. místě se umístil Adam Karlík, na 2. místě Sebastian Lyčka a na 3. místě Terezie Beková – všichni z ročníku septimy.

Vítězům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole, které   se uskuteční v lednu příštího roku.

Mgr. Markéta Dučková