• 21.6.2022

Školní výlet 4. G a 9. A

Ve středu 15. června ráno nastoupili žáci třídy 9. A a kvarty do autobusu a po dvouleté covidové pauze bez školních výletů se vydali vstříc krásné přírodě Jeseníků. Ubytování bylo zajištěno v Horním Václavově u Malé Morávky v chatě Lucka. Prostředí chaty zajišťovalo žákům pěkné zázemí, včetně krásně vybavené kuchyně, kde někteří rádi předvedli své kulinářské umění. První den odpoledne jsme prozkoumali okolí, děti si zahrály různé sportovní soutěže a díky krásnému počasí někteří vyzkoušeli i teplotu řeky Moravice. Večer všichni žáci připravili velký táborák a mohli jsme si tak pochutnat na špekáčcích. Druhý den ráno jsme se vydali na výšlap a měli tak možnost odhalit okolí Morávky a pokochat se krásnými výhledy na Velký Kotel. Po asi 15 kilometrové túře si žáci rádi odpočinuli v prostorách chaty, jelikož nás zastihla vydatná bouřka. Večer jsme trávili hraním her a povídáním. Výlet se vydařil a splnil naše očekávání.

Mgr. Michaela Hasalová, Mgr. Radmila Šťastná