• 19.5.2023

Slezské muzeum + LaserTag

Naučně sportovní výjezd do Slezského muzea v Opavě a LaserTag arény ve Slavkově si užili žáci 5. B. dne 18. 5. 2023. Ve Slezském muzeu navštívili všechny momentálně dostupné expozice- přírodovědnou i historickou a Müllerův dům. Nejvíce poutavou byla pro všechny přírodovědná část muzea. Žáci tak během jednoho dopoledne nahlédli do života lesní, ptačí, vodní i podzemní říše. Využili interaktivních vzdělávacích možností, jejichž prostřednictvím se seznámili se zvuky zvířat, procesem preparace a instalace modelu slona ve vstupní hale, druhy dřevin, procesem rozpadu tkáně, apod. Dávné kostýmy, zbraně, předměty denní potřeby, šperky byly k vidění v historické části prohlídky, kde si přišli na své zejména fanoušci dob minulých. V Müllerově domě byli žáci uchváceni barevností exponátů cizokrajných zvířat- papoušků, ledňáčků, brouků i motýlů. Po naučné části výjezdu jsme se přiblížili ke sportovně laděné části, do LaserTag arény ve Slavkově. Děti zde otestovaly své taktické schopnosti, kondici, vytrvalost a schopnost spolupráce v týmových hrách. Na pár hodin se rekrutovaly do role vojáka, který se zbraní v ruce vykonává taktická cvičení. Celodenní výlet splnil svůj účel- domů přijeli všichni špinaví z bojiště, vyčerpaní a plni dojmů.

Mgr. Barbora Marešová