• 2.11.2023

Učím se učit

Dne 1.11. 2023 se žáci 6. ročníků a I. G zúčastnili přednášky MPEDU s názvem Učím se učit. Jak už název napovídá, hlavním cílem bylo seznámit “nováčky” na 2. stupni s různými možnostmi a styly učení se, aby pro ně a také pro jejich rodiče nebyla domácí příprava mučením. Účastníci si povykládali o vlastních pocitech při učení se, o stresu, který někdy mohou zažívat a zažívají. Navíc se dozvěděli o fungování mozku, jak mozek zpracovává informace a jaký význam má trénink paměti a učení. Důraz byl kladen na neustálé procvičování a rozšiřování paměti, což může výrazně zlepšit výsledky ve škole. Mluvilo se také o chybách, které často děti při učení dělají, a jak se jich mají vyvarovat. Paní lektorka dětem nabídla některé inovativní metody k učení se, např. myšlenkové mapy či mnemotechnické pomůcky, poradila jim, jak pracovat s učebnicí a jak zlepšit přijímání a prezentaci svých vlastních poznatků a dovedností. Podle sdělení dětí byla akce nejen poučná ale i zábavná, prostě jedním slovem zdařilá.

Mgr. Petra Bartoschová