• 22.3.2023

Velká cena ZOO

V úterý 21. března se výběr žáků nižšího gymnázia a ZŠ vypravil do Ostravy na již tradiční soutěž Velká cena ZOO Ostrava. Téma Etologie živočichů bylo pro tento školní rok značně náročné, vyžadovalo od soutěžících samostatnou domácí přípravu, protože není zahrnuto v běžné výuce přírodopisu. Žáci byli podle věku rozděleni do dvou kategorií (6. a 7. ročníky – I. kategorie a 8. a 9. ročníky – II. kategorie). Po vyplnění testu s rozmanitými typy úloh následovala oblíbená prohlídka zoologické zahrady. Kromě rozmanitých druhů živočichů jsme s nadcházejícím jarním obdobím mohli na botanických stezkách obdivovat kultivary atraktivního stálezeleného keře rodu skalník nebo nové dřevěné modely včelích společenstev, které soutěží o prvenství v anketě Dřevěná stavba roku Nadace dřevo pro život. I přes nepřízeň počasí jsme si návštěvu zoologické zahrady náležitě užili.

Mgr. Milena Mačáková