• 17.6.2024

Velký svět techniky a Hopjump v Ostravě

V úterý 11. června 2024 se vydali žáci naší školy na tematickou exkurzi do populárně naučného centra Velký svět techniky, jehož tvůrcem je známý architekt Josef Pleskot. Za charakteristickou nepřehlédnutelnou zrcadlovou fasádou se skrývaly čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Nechybělo ani nadstandardně komfortní 3D kino s promítacím plátnem úctyhodných rozměrů 18 x 10 metrů. Kinosál s kapacitou 194 osob nabízel návštěvníkům možnost sledovat přírodovědné a zeměpisné dokumenty z produkce BBC. Žáci zde nalezli stovky zábavných a poučných atrakcí, u kterých se mohli nejen pobavit, ale i poučit. Dále vedla naše cesta do HopJump centra, ve kterém se ve čtyřech patrech nacházejí trampolíny. Po zakoupení speciálních ponožek se tak žáci vydali vyzkoušet své fyzické síly.

Mgr. Blanka Váňová