• 30.8.2023

Vyhlášení voleb do školské rady

OZNÁMENÍ

Vyhlášení doplňujících voleb do Školské rady za zákonné zástupce žáků a zletilé žáky

V souladu se Zásadami zřizování školských rad při základních a středních školách zřizovaných Městem Vítkov tímto vyhlašuji doplňující volby do Školské rady za zákonné zástupce žáků a zletilé žáky. Voleni budou 2 zástupci za členy, kterým končí funkční období. Volební období nových členů bude do 31. 10. 2023.

K přípravě a provedení voleb jmenuji tříčlennou volební komisi v tomto složení:

1) Ing. Miloslav Pravda, Ph.D. – předseda

2) Mgr. Zuzana Víchová – člen

3) Mgr. Miroslava Chovancová – člen

Volební komise přijímá ode dne 1. 9. 2023 návrhy oprávněných osob na členství ve Školské radě v rámci doplňujících voleb. Kandidáty je možné navrhovat volební komisi do 6. 9. 2023 do 10:00 na e-maily sekretariat@zsgvitkov.cz a reditel@zsgvitkov.cz - v návrhu je nutné uvést, že se jedná o návrh na členství v doplňujících volbách; případně telefonicky na 556 300 779. V tento den budou komisi předány návrhy na kandidáty.

Členy školské rady volí oprávněné osoby tajným hlasováním. Ke zvolení kandidáta je nutné, aby získal nadpoloviční většinu hlasů oprávněných osob zúčastněných ve volbách. Volit mohou všichni zákonní zástupci žáků a zletilí žáci školy. Platí pravidlo, že za 1 žáka školy může volit pouze jeden zákonný zástupce (či zletilý žák). Komise se řídí při své práci Volebním řádem Školské rady.

Volby se uskuteční v úterý 12. 9. 2023 od 15:00 do 17:00 ve školní jídelně.

Ve Vítkově 28. 8. 2023                                              Mgr. Miroslav Bučánek, ředitel školy