Výlet do ZOO Ostrava
V úterý 16. 6. se žáci 1. třídy vydali na očekávaný výlet do ZOO Ostrava. Hned po příjezdu bylo jasné, že stejný plán mělo i spoustu dalších škol. Nečekali jsme a s chutí jsme se vydali na prohlídku zoologické zahrady, která patří mezi nejvyhledávanější zahrady naší země. Děti s nadšením pozorovaly plameňáky, slony, žirafy, zebry, hrochy, opice i další exotická zvířata. Velký úspěch a obdiv měly šelmy a pavilony s tropickými druhy. S nadšením se děti vítaly s nebojácným stádem koz ve výběhu. Během prohlídky si žáci připomněli, jak se máme v přírodě chovat a proč je důležité chránit ohrožené druhy zvířat. Nechyběla ani svačina, nakupování dobrůtek a upomínkových předmětů, společné fotografování a chvíle odpočinku na dětských hřištích.
Děti si odvezly nejen mnoho nových poznatků, ale také spoustu dárečků, které jim budou dnešní výlet připomínat. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli naplno užít den plný zážitků, poznávání i zábavy. Výlet do Zoo Ostrava se všem líbil a stal se příjemným zpestřením školního roku.
Mgr. Hana Sokolová