• 4.4.2023

Výtvarná soutěž "100. výročí založení studií Walt Disney Company“

Žáci naší školy se ve čtvrtek 30. 3. 2023 zúčastnili výtvarné soutěže s tématem „100. výročí založení studií Walt Disney Company“. Celou akci zaštítila Základní škola, Vítkov, nám. J. Zajíce č. 1, příspěvková organizace. Děti si připravily předlohu kreslených postav i výjevů z filmů a pohádek korporace Disney, Marvel, Pixar, Lucasfilm aj. Každá věková kategorii měla danou techniku zpracování, nešlo tedy jen o klasickou kresbu a malbu. Jednalo se o propojení vícero možností výtvarných technik, např. kombinaci kresby centropenem a koláže nebo malbu akrylem s přiložením pokresleného prosperového obalu pro vznik 3D efektu. Odbornou porotou byla oceněna Ellen Staňková – 4. C, Melanie Švihelová - 7. A a Theodora Mikulčáková – 1. G. I ostatním zúčastněným soutěžícím je třeba vzdát hold, jejich práce byly velmi zdařilé – Adéla Müllerová 2. A, Sofie Hegarová 2. A, David Černík 4. C, Dominika Hnátová 1. G, Tereza Onderková 9. B, Adéla Jurošková 4. G, Tereza Machačová 4. G. Přeji všem žákům, ať se v nich i nadále probouzí inspirativní nápady a kreativita.

Mgr. Terezie Šímová