• 23.2.2024

Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda je oborovou soutěží v zeměpisu, do které se prostřednictvím školního kola mohou zapojit všichni žáci 6. – 9. tříd základních škol a 1. – 4. tříd  středních škol v Česku. Soutěž je určena pro všechny, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě i kolem sebe.

Ve středu 21. 2. 2024 se konalo na Mendelově gymnáziu V Opavě okresní kolo Zeměpisné olympiády, do kterého postoupili rovněž žáci naší školy, kteří uspěli v kole školním. V jednotlivých kategoriích   museli žáci prokázat velmi dobré vědomosti z teorie zeměpisu a práce s atlasem. Naší školu reprezentovali Ela Karlíková z primy, Julia Unzeitigová ze 7. B, Štěpán Urbánek z kvarty, Adam Karlík ze septimy a Aleš Till z oktávy. Nejúspěšnějšími řešiteli se stali Aleš Till – 4. místo, Adam Karlík – 6. místo, Štěpán Urbánek – 10. místo a Ela Karlíková – 19. místo. Všichni se zároveň stali úspěšnými řešiteli okresního kola.

Mgr. Blanka Váňová