• 29.6.2022

Žijeme zdravě

V pondělí 20. června 2022 proběhl na budově 1. stupně vitamínový den Žijme zdravě za podpory projektu IN-VIT II, Podpora inkluzivního vzdělávání na Vítkovsku 2. Společnost MK Fruit škole zapůjčila odšťavnovače, ve kterých si žáci pod dohledem vyučujících namíchali ovocné a zeleninové drinky. Z připraveného ovoce si žáci tvořili špízy, dekorativní mísy a jiné ovocné dobroty, malovali obrázky a povídali si o zdravém stravování. Přínosem tohoto projektu byla kreativita, manuální zručnost a spolupráce v týmu. Největším zážitkem bylo zkonzumování všeho zdravého a potěšením byly reakce žáků, kteří by tento den chtěli ve škole opět zopakovat. Zdravý životní styl učíme ve škole napříč všemi předměty, ale vyučování formou prožitkového učení je pro žáky vždy zábavné.

Mgr. Dáša Kalužová